Sprawozdanie ze szkolenia – PSRWN Płock

Kurs specjalistyczny pt.: METODYKA WYLICZANIA WARTOŚCI SŁUŻEBNOŚCI PRZESYŁU NA TLE SZKÓD INFRASTRUKTUROWYCH ORAZ OKREŚLANIE WARTOŚCI BEZUMOWNEGO KORZYSTANIA Z NIERUCHOMOŚCI, który odbył się w dniach 24-25 czerwca 2016 roku w Płocku w Hotelu Czardasz, został zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Rzeczoznawców Wyceny Nieruchomości Oddział w Płocku. Wykładowcami byli dr inż. Dariusz Konieczny – autor i współautor publikacji z zakresu infrastruktury technicznej, w tym standardu zawodowego rzeczoznawców majątkowych V.8. pt. Zasady szacowania szkód spowodowanych budową infrastruktury podziemnej i nadziemnej (Polska Federacja Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych, Warszawa 2002) – obecnie tymczasowa nota interpretacyjna. Współautor opracowań dotyczących metodologii ustalania wartości szkód infrastrukturowych, odszkodowań za szkody oraz wartości służebności przesyłu i bezumownego korzystania z obcych nieruchomości przez operatorów sieci przesyłowych i dystrybucyjnych, a także dr inż. Cezary Kowalczyk – autor i współautor publikacji poświęconych analizie cen na rynku nieruchomości, procedur związanych z szacowaniem nieruchomości oraz metodologii ustalania odszkodowań i wynagrodzeń z tytułu istnienia infrastruktury na obcych gruntach, wykonanych na zlecenie firm przesyłowych.

Pasja, doświadczenie i wiedza wykładowców, a co najważniejsze umiejętność przekazania tej wiedzy w efektowny i efektywny sposób zmieniła wykład w ciekawą dyskusję. Niestety szkolenie miało (zresztą jak zawsze) jedną wadę – było zdecydowanie za krótkie.

A że nie samym szkoleniem człowiek żyje, więc i tym razem nie obyło się bez spotkania integracyjnego przy grillu, wspólnych rozmów, wymiany poglądów i doświadczeń. Natomiast dobrze dobrana muzyka, porywająca do tańca, zapewniła świetną zabawę na parkiecie.

                                                                                                                          Zofia Chojnacka

 

Możesz również polubić…

Polskie Stowarzyszenie Rzeczoznawców Wyceny Nieruchomości im. prof Andrzeja Hopfera