Relacja z VI Rowerowych Mistrzostw Polski Rzeczoznawców Majątkowych, które odbyły się 1 lipca 2023r. [ZDJĘCIA]

Początek sportowego lata dla wszystkich pasjonatów dwóch kółek rozpoczęła impreza  pod nazwą: Rowerowe Mistrzostwa Polski Rzeczoznawców Majątkowych, której organizatorem było Polskie Stowarzyszenie Rzeczoznawców Wyceny Nieruchomości im. Prof. Andrzeja Hopfera. Patronat nad wydarzeniem, śladem lat ubiegłych, objęła Polska Federacja Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych, którą reprezentował również w zmaganiach sportowych Prezydent Tomasz Ciodyk.

VI Rowerowe Mistrzostwa Rzeczoznawców Majątkowych odbyły się w dniu 1 lipca 2023 r. w Morzyczynie koło Stargardu, w województwie zachodniopomorskim. Malownicza trasa rowerowa wiodła dookoła jednego z największych jezior w Polsce (jeziora Miedwie), liczyła 57 km i przebiegała w terenie urozmaiconym zarówno pod względem rzeźby, jak i nawierzchni.

Wyścig rozgrywany był w ramach XVII Maratonu MTB-GRAVEL im. Tomasza Pryciaka, organizowanym przez Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów (STC Stargard). Zawodnicy maratonu docenili wysoki poziom organizacyjny, w szczególności zabezpieczenie trasy maratonu, iście rodzinną atmosferę, catering i liczne nagrody.

W zawodach wzięli udział, oprócz rzeczoznawców majątkowych również inni specjaliści rynku nieruchomości: pośrednicy, zarządcy, pracownicy wydziałów nieruchomości urzędów administracji publicznej a także pracownicy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Po emocjonującym wyścigu i kilku godzinach ciężkiej pracy nóg, na podium stanęło łącznie sześciu zawodników.

W kategorii żeńskiej z czasem 01:56:59.49 uplasowała się jako Mistrzyni Polski Dorota Klewecka (KOWR OT Stargard). Drugie miejsce, z czasem 02:09:57.30, zajęła Monika Aniśko (zarządca nieruchomości z Pyrzyc), natomiast trzecie miejsce podium należało do Joanny Baszak (Urząd Gminy Kobylanka), która zakończyła wyścig z czasem 02:55:06.93.

W kategorii męskiej z rewelacyjnym czasem 01:56:59.49 uplasował się jako Mistrz Polski Rzeczoznawców Majątkowych Zbigniew Witkiewicz (rzeczoznawca majątkowy ze Stargardu). Drugie miejsce, z czasem 02:02:16.08, zajął Leszek Saleta (rzeczoznawca majątkowy z Wrocławia). Na trzecim miejscu podium stanął Grzegorz Więckowski (rzeczoznawca majątkowy z Poznania), który ukończył trasę z czasem 02:05:03.72.

Lider wyścigu otrzymał puchar Prezydenta Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych, który wręczył Prezydent Tomasz Ciodyk. Liderka otrzymała od wiceprezydenta PSRWN Romana Bispinga puchar Prezydenta Polskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Wyceny Nieruchomości im. Prof. Andrzeja Hopfera. Wszyscy uczestnicy ukończyli maraton rowerowy, otrzymując z rąk Prezes PSRWN O/Szczecin Agnieszki Zegarek-Dudzińskiej zasłużone medale PSRWN.

Fundatorem nagród w postaci zegarków dla Mistrzyni i Mistrza Polski VI Rowerowych Mistrzostw Polski Rzeczoznawców Majątkowych była Fundacja Rozwoju Polskiej Myśli Technicznej i Mechaniki Precyzyjnej G. Gerlach ze Szczecina.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom ukończenia wyścigu i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych, już VII Rowerowych Mistrzostwach Polski Rzeczoznawców Majątkowych. Do zobaczenia za rok!