PSRWN Łódź – 12.06.2024 – Bezpłatne szkolenie ONLINE z obsługi aplikacji Nbot do wyszukiwania archiwalnych i aktualnych ofert sprzedaży i wynajmu nieruchomości – Piotr Zieliński

Polskie Stowarzyszenie Rzeczoznawców Wyceny Nieruchomości Oddział w Łodzi zaprasza na bezpłatne szkolenie ONLINE w dniu 12.06.2024 r. (środa) o godzinie 16:30.

Obsługa aplikacji Nbot do wyszukiwania archiwalnych i aktualnych ofert sprzedaży i wynajmu nieruchomości

 

Aplikacja umożliwia m.in. poznanie warunków zawarcia transakcji nieruchomości podobnych i  stanu techniczno-użytkowego nieruchomości podobnych w szczególności stanu wykończenia budynku, powierzchni budynku oraz stanu wykończenia lokalu.

W programie znajdziemy praktycznie wszystkie archiwalne ogłoszenia sprzedaży i wynajmu nieruchomości z opisem i zdjęciami, wystawione na portalach od sierpnia 2018 roku.

W aplikacji sprawdzimy datę dodania, aktualizacji i usunięcia ogłoszenia z portalu. Zobaczymy jak i kiedy zmieniała się cena ofertowa nieruchomości. Dowiemy się z jaką ceną ofertową ogłoszenie zostało wycofane z portali i porównamy tę cenę z ceną transakcyjną. To wszystko pozwoli nam poznać warunki zawarcia transakcji nieruchomości podobnych..

Zobaczymy na zdjęciach jak wyglądała nieruchomość w momencie jej sprzedaży. Z opisu oferty dowiemy się o nieruchomości najczęściej dużo więcej niż z aktu notarialnego. To bardzo często pozwoli nam dużo lepiej poznać stan techniczno-użytkowy nieruchomości podobnych, w szczególności stan wykończenia budynku, powierzchnię budynku oraz stan wykończenia lokalu.

W programie sprawdzimy również aktualne i archiwalne ofertowe stawki czynszu najmu.

Wyszukiwanie ofert w aplikacji Nbot jest o wiele efektywniejsze niż bezpośrednio na portalach, bo lokalizacja (ulica) i inne parametry nieruchomości w ofertach są uzupełniane przez konsultantów Nbota nawet na podstawie kontaktu z oferentem.

  1. Wprowadzenie.
  2. Możliwość poznania warunków zawarcia transakcji (wystawienie oferty, historia zmiany ceny w ofercie, wygaśnięcie oferty).
  3. Generowanie statystyk (liczba nowych ofert w danym okresie czasu, średnia, minimalna i maksymalna cena ofertowa z wybranego zbioru ofert, …).
  4. Usprawnienie pracy w przypadku korzystania z aplikacji w grupie.
  5. Przykłady wyszukiwania archiwalnych ofert sprzedaży nieruchomości.

Piotr Zieliński

– rzeczoznawca majątkowy, pośrednik w obrocie nieruchomościami i współtwórca tego narzędzia.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, trzeba się zarejestrować klikając w link:
formularz zgłoszeniowy
W formularzu wystarczy wpisać tylko swój email i imię.

Aplikację można testować bezpłatnie przez 7 dni. W tym celu należy założyć bezpłatne konto testowe na stronie nbot.pl. Konto można założyć zarówno przed jak i po szkoleniu.

Osoby zainteresowane aplikacją mogą wykupić do niej dostęp indywidualnie lub zgłosić się do swojego stowarzyszenia z prośbą o dołączenie do grupy zorganizowanej przez stowarzyszenie. Większość stowarzyszeń rzeczoznawców majątkowych takie grupy utworzyła.

Przy zakupie w grupie zorganizowanej przez stowarzyszenie koszt programu na jedną osobę wynosi 249 zł brutto za rok dostępu do blisko sześcioletniego archiwum ofert nieruchomości z całej Polski. 

Przy zakupie indywidualnym koszt programu to 933 zł brutto za 1 województwo.

Plusem użytkowania aplikacji w grupie jest niższa cena, możliwość wymieniania się informacjami o ogłoszeniach dopasowanych do transakcji i dostęp do ofert z całej Polski.

 

Link do kilkuminutowego filmu instruktażowego:

https://youtu.be/3UXNO2vpML8

Możesz również polubić…

Polskie Stowarzyszenie Rzeczoznawców Wyceny Nieruchomości im. prof Andrzeja Hopfera